Stron: 1281, Stron oczekujących: 0, Gości online: 32, IP: , BL: , PageRank: 2
 • POLecani - mocny katalog stron

  Katalog Stron - wyszukiwarka firm. Najlepszy katalog stron na rynku. Dobre ceny, bardzo dobry Page Rank. Dzięki nam Twoje stron internetowa wiele zyska! Dołącz do nas już dziś! Możliwość dodania strony do wielu ciekawych kategorii - biznes, ekonomia, zdrowie, architektura, informatyka, nieruchomości, ubezpieczenia, agencje reklamowe ...

  Wyświetleń:
  Kliknięć:
  Data dodania:19.01.2015r.
  POLecani - mocny katalog stron
 • Katalog Stron - Toruń, Bydgoszcz

  Katalog Stron - wyszukiwarka firm. Najlepszy katalog stron na rynku. Dobre ceny, bardzo dobry Page Rank. Dzięki nam Twoje stron internetowa wiele zyska! Dołącz do nas już dziś! Możliwość dodania strony do wielu ciekawych kategorii - biznes, ekonomia, zdrowie, architektura, informatyka, nieruchomości, ubezpieczenia, agencje reklamowe ...

  Wyświetleń:
  Kliknięć:
  Data dodania:19.01.2015r.
  Katalog Stron - Toruń, Bydgoszcz, Inowrocław..Branżowy Katalog Stron
 • Fotografia Ślubna POZNAŃ - Hasin

  Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu fotografii ślubnej na terenie Poznania i woj.wielkopolskiego, ale jesteśmy również w stanie dojechać w każdy zakątek Polski. Fotografia to pasja która towarzyszy nam na co dzień. Dbamy o to aby klienci korzystający z naszych usług otrzymali naturalne, prawdziwe i oryginalne ujęcia, pokazujące magie tego szc ...

  Wyświetleń:
  Kliknięć:
  Data dodania:04.10.2016r.
  Fotografia Ślubna POZNAŃ - Hasinscy Photo
 • Szamba.info.pl Poznań Wielkopols

  Szamba.info.pl
  Oferujemy Państwu solidne i wytrzymałe zbiorniki bezodpływowe przeznaczone do składowania różnego rodzaju ścieków.
  szamba wykonane z polietylenu wysokiej gęstości (PEHD) wykonane metodą roto formowania bez spinową . Pojemności 1300 oraz 1750 litrów
  szamba z laminatu poliestrowo-szklanego na bazie wysokiej jakości żywic ...

  Wyświetleń:
  Kliknięć:
  Data dodania:11.09.2017r.
  Szamba.info.pl Poznań Wielkopolska
Jak wybrać studia? Jak wybrać uczelnię?
Katalog Firm

Jak wybrać studia? Jak wybrać uczelnię?

Logistyka - jaką uczelnię wybrać?
Gdy 10 lat temu Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu przyjmowały pierwszych studentów, hasło logistyka kojarzyło się ze wszystkim, tylko nie z zawodem, który już wkrótce stał się; u nas poszukiwany. Te dwie, wiodące dziś na rynku edukacyjnym uczelnie zaczęły budować swą markę dekadę temu. I to procentuje. Dzisiaj, wysoce specjalistyczne, z bogatym zapleczem dydaktycznym i licznymi osiągnięciami obie te uczelnie oferują studentom wiedzę przekazywaną przez kompetentną kadrę naukową, wybitnych praktyków - specjalistów branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Wykorzystując świetnie wyposażone laboratoria, przygotowują przyszłych logistyków do podjęcia wyzwań w zmieniających się warunkach gospodarczych. Taka szansę znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy dają uzyskane w tych uczelniach dyplomy: licencjata, inżyniera i magistra.
Absolwenci Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu przez lata dali się poznać pracodawcom jako wartościowi specjaliści. Są dobrze przygotowani merytorycznie, a dzięki nowoczesnym laboratoriom symulującym procesy logistyczne oraz stażom i praktykom w firmach, z którymi uczelnie są związane umowami, sprawdzają się także w praktyce. Bo profesjonalne nauczanie przynosi efekty, a rozpoznawalność przez pracodawców dyplomów może być gwarancją zatrudnienia.
Moda na logistykę sprawiła, że kształcenie logistyczne nabiera nowego charakteru. Na rynku edukacyjnym obecnie funkcjonuje kilkadziesiąt szkól wyższych, kształcących licencjatów logistyki, ale tylko nieliczne mają uprawnienia do nauczania na tym kierunku studiów. Problem zatem tkwi w jakości nauczania. Niepokojącym zjawiskiem jest, iż uczelnie zmieniają swoją ofertę i nie cieszącą się zainteresowaniem specjalność zastępują logistyką, której absolwenci są poszukiwani.
Kandydat na studia powinien się zastanowić, nim wybierze uczelnię mająca przygotować go do zawodu logistyka: zapoznać się z ofertą edukacyjną i upewnić, czy dopiero co powstały kierunek lub specjalność, nie są jedynie koniunkturalnym dodatkiem do głównej oferty edukacyjnej uczelni. Szybko tworzone programy pod katem nauczycieli, którym brakuje godzin do pensum dydaktycznego, nie zagwarantują poziomu wiedzy wymaganej na obecnym rynku pracy. Bo logistyka szybko się zmienia pod wpływem nowych technologii, komunikacji i informatyki. Pokazują to m.in. organizowane przez ww. uczelnie konferencje, będące skarbnicą nie tylko aktualnej wiedzy, ale i źródłem wielu kontaktów z naukowcami i praktykami z kraju i zagranicy. Logistyka jest sforą niezwykle innowacyjną i tylko śledzenie zmian w tej branży pozwala na rzetelne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze studentami, tym samym przygotowując ich do funkcjonowania na logistycznym rynku.
Solidne wykształcenie to inwestycja. Jak każda inwestycja, wymaga wyrzeczenia się doraźnych korzyści na rzecz efektów, które przyniesie przyszłość. Zatem, wybierając uczelnię, dobrze jest kierować się dorobkiem w danej dziedzinie, a nie tylko niskim czesnym, którym mamią niektóre szkoły.
 
Jaką zatem uczelnię wybrać? Jakie studia wybrać?
Profesjonalnie przgotowującą do zawodu z dobrą kadrą dydaktyczną i specjalistyczną infrastrukturą laboratoryjną, czy też małym dorobkiem, a niskim czesnym?
 
Funkcjonujemy 10 lat i wymieniając osiągnięcia nie musimy operować ogólnikami - mówi Kanclerz Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu mgr inż. JANUSZ PAWĘSKA.
Oferujemy studentom konkrety:

na kierunku logistyka: studia licencjackie, studia inżynierskie i studia magisterskie,
dwa dyplomy: polski i francuski.
wykwalifikowanych wykładowców, specjalistów z kraju i zagranicy,
nowoczesne laboratoria, m.in. RFID, symulacji procesów logistycznych oraz automatycznej identyfikacji danych,
własne podręczniki akademickie do nauki wszystkich przedmiotów specjalistycznych,
wymiany i staże w ramach programu Erasmus.
praktyki w specjalistycznych firmach z branży TSL,
studia także w języku angielskim.

 
Potwierdzeniem naszej wiarygodności są m.in.:

1. kategoria przyznana w wyniku parametryzacji przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (wśród 340 uczelni niepublicznych tylko 7 taką kategorię posiada).
certyfikat ISO 9001:2008,
nagroda Premiera Francji za najlepszy w wymiarze europejskim projekt edukacyjny (spośród 92 projektów zgłoszonych z całego świata),
certyfikat Uczelni Liderów przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych uczelni, które potrafią łączyć wysoki poziom nauczania z praktyką (MWSLiT jest jedną z 28 uczelni wśród 340 niepublicznych),
przynależność do Sieci Kartageńskiej - 65 uczelni z całego świata kształcących inżynierów,
współpraca z Instytutem Fraunhofera w Magdeburgu - największą europejską instytucją badawczą,
organizacja licznych międzynarodowych konferencji naukowych z dziedziny TLS,
aktywność w pozyskiwaniu funduszy unijnych na liczne projekty prowadzone przez uczelnię.

 
Jaką zatem uczelnię wybrać? Jakie studia wybrać? Profesjonalnie przygotowującą do zawodu z dobra kadrą dydaktyczną i specjalistyczną infrastrukturą laboratoryjną, czy też małym dorobkiem, a niskim czesnym?
Jako strategiczny kierunek rozwoju uczelni oraz kryterium oceny jakości kształcenia przyjęliśmy od początku wartość dyplomu - mówi Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu dot. dr inż. IRENEUSZ FECHNER. Rozumiemy ją jako rozpoznawalność marki naszej uczelni wśród pracodawców, akceptacja naszych absolwentów przez rynek pracy oraz oferowane im dobre warunki pracy. To się potwierdza w praktyce.
Siłą naszej uczelni jest specjalizacja oparta o ścisłą współpracę z Instytutem Logistyki i Magazynowania - inicjatora utworzenia naszej uczelni -będącego czołowym polskim instytutem badawczym pełniącym rolę krajowego centrum kompetencji w logistyce i elektronicznej gospodarce. Nowości powstające w instytucie i wdrażane w gospodarce trafiają w tym samym czasie do naszych sal wykładowych. Z dumą podkreślamy, że jesteśmy częścią centrum innowacji w logistyce i elektronicznej gospodarce, której liderem jest Instytut Logistyki i Magazynowania. Współpracujemy także z Politechnika Poznańską i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Nasza kadra naukowo-dydaktyczna to uznani specjaliści w logistyce i dziedzinach pokrewnych. Grono wykładowców uczelni uzupełniają wybitni praktycy biznesu - członkowie Klubu Partnera Wyższej Szkoły Logistyki Ponadto nasi studenci mają możliwość kształcenia równoległego w zagranicznych uczelniach partnerskich, a w trzech z nich zdobywają drugi dyplom.
A ponieważ naszą misją i celem działania jest edukacja logistyczna, Wyższa Szkoła Logistyki od lat realizuje unikalny w skali polskiego systemu edukacji zawodowej program współpracy z ponad trzystu szkołami średnimi kształcącymi w zawodach logistycznych. Organizujemy dla młodzieży Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną, w której corocznie uczestniczy ponad 4 tyś. uczniów, a jej ranga uprawnia finalistów do zwolnienia z części egzaminu zawodowego towarzyszącego egzaminowi maturalnemu. Kształcimy nauczycieli logistyki, prowadzimy w szkołach i we własnej siedzibie wykłady gościnne oraz realizujemy projekty badawcze i rozwojowe na rzecz średniego szkolnictwa zawodowego, których celem jest integracja łańcucha edukacyjnego w dziedzinie logistyki, wdrażanie nowych form kształcenia z wykorzystaniem mediów elektronicznych oraz budowa trwałych relacji pomiędzy szkołami. uczelnią i przedsiębiorstwami.
Jaką zatem uczelnię wybrać? Jakie studia wybrać?
MWSLiT!

 • ID: 5453
 • PageRank:
 • Kliknięć: 3
 • Wyświetleń: 831
 • CTR: 0.36%
 • Data dodania: 01 05 2014

Podlinkuj stronę mwsl.eu:

Jak wybrać studia? Jak wybrać uczelnię?
Jak wybrać studia? Jak wybrać uczelnię?

Ocena strony

Ocena: 4.3/10 (13 głosów)

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 16 Odwiedziny googlebot 113

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Studia podyplomowe Dąbrowa Górnicza

  Studia podyplomowe Dąbrowa Górnicza
  Wyświetleń: 519
  Kliknięć: 7

  Zapraszamy Państwa do zobaczenia witryny internetowej Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jest to pierwsza uczelnia wyższa w Zagłebiu. WSB prowadzi studia magisterskie, studia inżynierskie a także lice ...

 • Studia licencjackie administracja

  Studia licencjackie administracja
  Wyświetleń: 361
  Kliknięć: 7

  Strona uczelni WSGN oferującej studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe w trybach dziennym, zaocznym i eksternistycznym na kierunkach ekonomia i administracja. Osoby zainteresowane mogą znaleźć na stroni ...

 • Studia Poznań

  Studia Poznań
  Wyświetleń: 341
  Kliknięć: 4

  Studia humanistyczne w Krakowie, ekonomiczne w Poznaniu bądź studia inżynierskie we Wrocławiu? Przed takiego typu pytaniami regularnie staje niezwykle duża ilość abiturientów szkół średnich. Dzięki serwisowi - ...

 • Jakie studia wybrać

  Jakie studia wybrać
  Wyświetleń: 320
  Kliknięć: 1

  Korzystając z serwisu Opinieouczelniach.pl możemy zapoznać się z tym gdzie zorganizowana została filologia angielska i nie tylko. Gwarantowane są prawnicze studia kierunki jakie nam oferują czynią nas specjalis ...

 • Budownictwo studia inżynierskie - Program stu

  Budownictwo studia inżynierskie - Program studiów
  Wyświetleń: 782
  Kliknięć: 39

  Budownictwo studia inżynierskie - Program studiów
  Praktyczne elementy nauczania
  Uczelnia dostosowuje na bieżąco swoje programy nauczania do wyzwań stawianych przez rynek pracy. Studenci wszystkich ofe ...

 • Uczelnie Wrocław

  Uczelnie Wrocław
  Wyświetleń: 223
  Kliknięć: 0

  Renesansowe budowle są znamienne w czasie zwiedzania, w codziennym życiu cieszą wyłącznie oko. Dom studencki jest szczególnym miejscem. Jak śni Ci się kariera naukowa, wybierz od razu uczelnię wyższą, na której ...

 • Studia podyplomowe w Warszawie

  Studia podyplomowe w Warszawie
  Wyświetleń: 300
  Kliknięć: 0

  Studia podyplomowe umożliwiają młodym ludziom wiele ewentualności, jak stanowisko w znanych przedsiębiorstwach, zagraniczne staże i znacznie wyższe niż dotychczas pensje. Najczęściej w naszym kraju kończy się n ...